اخبار و مطالب حقوقی

بهمن 24 1402نحوه-شکایت-بابت-قصور-پزشکی

نحوه شکایت بابت قصور پزشکی

در بهمن 24, 1402توسط مدیراصلیتعداد بازدید 19

نحوه شکایت بابت قصور پزشکی به این صورت می باشد که شخص شاکی یا وکیل شاکی با در اختیار داشتن شکواییه به دفاتر خدمات الکرتونیک قضایی مراجعه می کنند و اقدام به ثبت شکایت علیه پزشک، بیمارستان و یا کادر درمان مورد نظر می نمایند. در ادامه پرونده برای بررسی و رسیدگی قضایی به دادسرای ناحیه ۲۶ تهران که تخصصی

...

ادامه مطلب
بهمن 24 1402شکایت-از-دکتر-زیبایی،-کی؟-کجا؟-چگونه؟

شکایت از دکتر زیبایی، کی؟ کجا؟ چگونه؟

در بهمن 24, 1402توسط مدیراصلیتعداد بازدید 23

شکایت از دکتر زیبایی، کی؟ زمانی که در اثر اقدام پزشک مورد نظر به شما آسیب وارد شده باشد. کجا؟ دفتر خدمات قضایی. چگونه؟ شخصا یا توسط وکیل متخصص دعاوی پزشکی.

ادامه مطلب
بهمن 13 1402نحوه-تنظیم-دادخواست-علیه-شرکت-چگونه-میباشد؟

نحوه تنظیم دادخواست علیه شرکت چگونه میباشد؟

در بهمن 13, 1402توسط مدیراصلیتعداد بازدید 58

نحوه تنظیم دادخواست علیه شرکت چگونه است؟ نحوه تنظیم دادخواست علیه شرکت ورشکسته چگونه است؟ مراحل رسیدگی به دعوای حقوقی علیه شرکت شامل چیست؟ سجاد موسوی وکیل شرکت مفصلا در این مقاله توضیح میدارد.

ادامه مطلب
بهمن 13 1402شکایت-از-شرکت-خصوصی-چگونه-است؟

شکایت از شرکت خصوصی چگونه است؟

در بهمن 13, 1402توسط مدیراصلیتعداد بازدید 30

شکایت از شرکت خصوصی چگونه میباشد؟ سمت شاکی چه تاثیری در دعوا دارد؟ مسئولیت سهامداران در شرکت خصوصی چگونه است؟ سجاد موسوی وکیل شرکت مفصلا در این مقاله پاسخ میدهد.

ادامه مطلب
بهمن 13 1402دعوای-سهامداران-علیه-شرکت-چگونه-است؟

دعوای سهامداران علیه شرکت چگونه است؟

در بهمن 13, 1402توسط مدیراصلیتعداد بازدید 31

دعوای سهامداران علیه شرکت موضوع مقاله حاضر است. موضوعی که امروزه در اکثر دادگاه های حقوقی به چشم می خورد و موضوعی فراگیر می باشد. فراگیر بودن آن بدان علت است که در جامعه امروزی بسیاری از نیازهای بشری توسط شرکت های متعددی که در زمینه های گوناگون وجود دارد مرتفع می شود. می دانیم که شرکت ها از کنار هم ...

ادامه مطلب
بهمن 13 1402چرا-یک-شرکت-تجاری-باید-وکیل-داشته-باشد؟

چرا یک شرکت تجاری باید وکیل داشته باشد؟

در بهمن 13, 1402توسط مدیراصلیتعداد بازدید 27

امور مربوط به شرکتهای تجاری همچون ابطال صورتجلسات و مصوبات مجامع نیازمند به تخصص، دانش و تجربه کافی در این زمینه ها میباشد. وکیل شرکت میتواند راهکار قانونی مفید و کارامد را به شما عزیزان ابراز نماید. از اختلاط مباحث و دعاوی جلوگیری نموده و از طرح دعوای ناکارآمد اجتناب مینماید. شما میتوانید در هر زمی...

ادامه مطلب
بهمن 24 1402وکیل-برای-پزشکان

وکیل برای پزشکان

در بهمن 24, 1402توسط مدیراصلیتعداد بازدید 17

وکیل برای پزشکان با توجه به شکایت هایی از سوی بیماران علیه پزشک صورت می گیرد یک امر حیاتی است. وکیل برای پزشکان می تواند در جلسات دادسرا و دادگاه و همچنین جلسات شورای حل اختلاف شرکت نماید و دفاعایات لازم را برای پزشک انجام دهد.

ادامه مطلب
بهمن 24 1402مرجع-رسیدگی-به-قصور-پزشکی

مرجع رسیدگی به قصور پزشکی

در بهمن 24, 1402توسط مدیراصلیتعداد بازدید 21

مرجع رسیدگی به قصور پزشکی در تهران دادسرای ناحیه ۲۶ می باشد. در شهرستان ها نیز  شعبات خاصی از دادسراهای عمومی و انقلاب به قصور پزشکی رسیدگی می کنند. دلیل رسیدگی به قصور پزشکی در دادسرای عمومی و انقلاب این می باشد که، قصور پزشکی جرم بوده و پرونده قصور پزشکی یک پرونده کیفری است.

...

ادامه مطلب
بهمن 06 1402شکایت-برای-توقیف-برند-تقلبی

شکایت برای توقیف برند تقلبی

در بهمن 06, 1402توسط مدیراصلیتعداد بازدید 42

شکایت برای توقیف برند تقلبی می تواند طی دادخواست حقوقی یا شکواییه کیفری مطرح شود. در هر یک از این اقدامات باید تقاضای صدور دستور موقت به دادگاه ارائه گردد، تا مورد بررسی قاضی قرار گرفته و با صدور دستور از سوی قاضی رسیدگی کننده، کالاهای حاوی برند تقلبی تا زمان بررسی نهایی و صدور حکم در پرونده مورد نظ

...

ادامه مطلب
بهمن 06 1402مجازات-استفاده-از-برند-دیگران

مجازات استفاده از برند دیگران

در بهمن 06, 1402توسط مدیراصلیتعداد بازدید 38

مجازات استفاده از برند دیگران در ماده ۶۱ قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری پیش بینی شده است. به استناد این ماده قانونی مجازات این افراد پرداخت خسارت، جزای نقدی و حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه می باشد.

ادامه مطلب
بهمن 06 1402از-بین-رفتن-حقوق-طرح-صنعتی

از بین رفتن حقوق طرح صنعتی

در بهمن 06, 1402توسط مدیراصلیتعداد بازدید 44

از بین رفتن حقوق طرح صنعتی به معنای زوال حقوق ناشی از ثبت طرح صنعتی است که تا پیش از این زوال، برای مالک و دارنده طرح یا همان طراح، بصورت قانونی در نظر گرفته شده بود و قانون از آن حقوق حمایت مینمود و نقض کننده حقوق مالک، با عواقب حقوقی و کیفری عمل خود مواجه میگردید.

...

ادامه مطلب
بهمن 06 1402مرجع-صالح-برای-دعاوی-طرح-صنعتی

مرجع صالح برای دعاوی طرح صنعتی

در بهمن 06, 1402توسط مدیراصلیتعداد بازدید 32

مرجع صالح برای دعاوی طرح صنعتی در تهران می باشد. مرجع صالح برای دعوای کیفری دادسرای ناحیه ۲۶ تهران است و مرجع صالح برای طرح دعوای حقوقی، مجتمع قضایی شهید بهشتی تهران می باشد. برای طرح دعوا در خصوص مباحث مرتبط با مالکیت فکری به هیچ عنوان دادگاه های شهرستان صالح به رسیدگی نمی باشند.

...

ادامه مطلب